Residencial Ponta De Areia Hotel
| Mad/Drikke Bar/ Lounge område | Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr ikke tilladt |
Environmental Museum ligger 1 km fra Residencial Ponta De Areia Hotel Nova Viçosa, mens Convento de Santo Antônio ligger 1,1 km derfra.
Hotellet er 10 minutters gang fra centrum af Nova Viçosa.
Pub Barraca Verao Vivo er 400 meter væk fra hotellet.
- Lokale seværdigheder
- Sabacui Beach1144 km
- Coroa Vermelha Island1138 km
- Baleia Jubarte1216 km
- Convento de Santo Antônio1419 km
- Environmental Museum702 km
- Emilia Sulz Historical Museum928 km
- Lugar Comum Beach799 km
- Lufthavne
- Mucuri lufthavn33 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
- 24 timers vagtservice
- Brandslukkere
Måltider og drinks
- Bar/ Lounge område
Aktiviteter og afslapning
- Strandparasoller
- Have
På værelset
- Klimaanlæg
- Havemøbler
Vigtig meddelelse
Indtjekning: fra 12:00 indtil 14:00
Udtjekning: fra 12:00 indtil 13:00
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Residencial Ponta De Areia Hotel?
Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra det Residencial Ponta De Areia Hotel. - 🚗
Hvor kan vi parkere vores køretøj i et Residencial Ponta De Areia Hotel?
Et Residencial Ponta De Areia Hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 🕗
Hvornår er udtjekning i Residencial Ponta De Areia Hotel?
Kunder skal tjekke ud fra Residencial Ponta De Areia Hotel ved 13:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i det Residencial Ponta De Areia Hotel?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på det Residencial Ponta De Areia Hotel er 30$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i hotellet?
Hotellet tilbyder Dobbeltværelse og Værelse Deluxe at vælge imellem.